Een overzicht van de parallelsessies op het IPS congres op 22 mei 2025. Lees het verslag van het IPS-congres.
1. Drempels overwinnen naar en in een IPS-traject – Thomas Pruijsen (projectmedewerker MIND)

2. Sterk in Werkkaarten, totstandkoming en toepassing – Thijs Dijkman (Teamleider IPS-jobcoaches) en Claire Barneveld (IPS-jobcoach) Cordaan

De set Sterk in Werk kaarten helpt jongvolwassenen met een LVB en psychische problemen, in het bepalen wat voor hén van belang is om een betaalde baan te vinden en te behouden. De Sterk in Werkkaarten bestaan uit 60 kaartjes die verdeeld zijn in 5 categorieën. De kandidaat kiest een aantal kaarten die het beste aansluiten bij hun wensen en behoeften. Met deze uitspraak gaat de kandidaat in gesprek met de jobcoach/begeleider. Het selecteren van de kaarten en hierover met elkaar in gesprek gaan werd tijdens de workshop geoefend. Uit de nabespreking bleek dat de kaarten goed bruikbaar zijn in de praktijk zowel individueel als in een groep. Voor wie belangstelling heeft om de kaarten te bestellen: ipsjobcoaching@cordaan.nl
3. Creatief coaching – Marielle Vrielink (IPS-trajectbegeleider Jeugd, GGZ NHN)

4. Brede samenwerking GGZ, gemeente en UWV – Nynke van Angeren (trajectbegeleider, Gemeente Amersfoort) en William Levering (IPS-trajectbegeleider, Kwintes)

5. PLACES: Is IPS toepasbaar voor werkzoekenden met/na kanker? Eerste inzichten uit de praktijk – Fenna van Ommen (onderzoeker, Amsterdam UMC) en Barbara Glazemaker (PLACES trajectbegeleider)

6. WRAP en IPS – Dienke Boertien (stafmedewerker herstelondersteuning en ervaringsdeskundigheid en ALF trainer, Kenniscentrum Phrenos) en Dick Pomp (ALF trainer)

7. Van koude acquisitie naar warm contact: het werkgeversperspectief – Victorine Vermeulen en Gerco Ziermans (IPS-trajectbegeleiders en jobcoach, GGz Centraal)

8. Een psychische aandoening: vertel ik het wel of niet? – Anita Hubner (psycholoog, ervaringsdeskundige en internationaal spreker over het openheidsdilemma)

9. Niet-aangeboren hersenletsel (NAH): een nieuwe doelgroep voor IPS? – Diane Bulsink (medior onderzoeker Hogeschool Windesheim) en dr. Judith van Velzen (senior onderzoeker, Heliomare en Amsterdam UMC)
10. Solliciteren met Virtual Reality – Ellen Rooseboom-Schinkel (IPS-trajectbegeleider Lister), IPS-kandidaat, Sofie Leffelaar (projectleider Lister Digitaal) en Edward Bosma (Simulation Crew)

11. “Domeinoverstijgende samenwerking” – hoe we als GGZ en W&I effectief samenwerken bij arbeids(re-)integratie. Een casus uit Noordoost Brabant – Yvonne Noteboom (onderzoeker, Amsterdam UMC)

12. Verbreden van je vakmanschap: Een gecombineerde inzet van IPS en IRB – Carina Vegter (GGZ-agoog en IPS-trajectbegeleider, Optimaal Leven GGZ Hoogeveen) en Alice Goulding (GGZ-agoog en IPS reviewer, Zelfstandig Jobcoach IPS/IRB)

13. Bemiddelings- en Jobcoachcafé: Peersupport voor cliënten in een IPS-traject – Suus Nuberg (trajectbegeleider) en Milou Lapien (trajectbegeleider), WIJ 3.0

14. Inclusief Werkgeven met de 34 Oplossingen van UWV – Marlies Ottink (adviseur Werkgeversdiensten Inclusie, UWV)

Terug naar Programma IPS-congres (22 mei 2025)
