Kenniscentrum Phrenos website

Oproep tot voorstel workshop Het Nationale Psychosecongres 2025

Op vrijdag 14 november 2025 organiseert Kenniscentrum Phrenos het 5e Nationale Psychosecongres in Congrescentrum Antropia in Driebergen. Het centrale thema van dit congres is: ‘Doe ‘t maar!’  De organisatie nodigt professionals, ervaringsdeskundigen en andere experts uit om een voorstel te doen voor een workshop op dit congres.

Centraal thema Psychosecongres 2025: “Doe ’t maar!”

Leren, werken, mensen ontmoeten, sporten, muziek maken en je ontwikkelen. Een geslaagde behandeling van psychose maakt het mogelijk. Maar ook door zelf actief te zijn en andere mensen te ontmoeten kan de stemming verbeteren en kunnen nieuwe psychoses worden voorkomen. Verbinding met anderen, leren door te ervaren hoe met nieuwe situaties om te gaan en actief bezig zijn dragen bij aan persoonlijk herstel. Besteden we daar genoeg aandacht aan? Hoe doe je dat? Wat motiveert? Wat is er nodig? Moeten we minder praten en meer doen?

  • Tijdens ons 5e Nationale Psychose Congres staat activiteit centraal.
  • Het programma bestaat uit twee workshoprondes en korte krachtige plenaire lezingen.
  • In een later stadium zal er ook een oproep komen voor postervoorstellen.

Uw voorstel voor een workshop

We zoeken voorstellen gericht op praktische nieuwe kennis, vaardigheden of onderwerpen die discussie oproepen. Het is mooi als er een verband is met het thema “Doe (‘t) maar”, maar ook andere onderwerpen worden in overweging genomen.
De voorkeur gaat uit naar voorstellen gericht op het kennismaken/ oefenen met (nieuwe) vaardigheden, waar deelnemers in hun dagelijkse werk mee verder kunnen. Interactie wordt op prijs gesteld.

Voorstellen kunnen worden ingediend tot uiterlijk vrijdag 20 juni via dit formulier (download het formulier, vul het in en stuur het naar fsmit@kcphrenos.nl). De congrescommissie beoordeelt de ingediende voorstellen eind juni.

Per workshop kunnen er maximaal 2 docenten gratis deelnemen aan het congres. Wilt u meer docenten betrekken bij de uitvoering van de workshop dan betalen deze de voor hen geldende, reguliere deelnameprijs.

Congrescommissie

Nynke Boonstra               Kien VIP
Lieuwe de Haan               Amsterdam UMC
Marieke Pijnenborg        Rijksuniversiteit Groningen, GGZ Drenthe
Wim Veling                       UMCG
Barbara Stringer              Kenniscentrum Phrenos
Bea Smink                         Kenniscentrum Phrenos
Flory Smit                         Kenniscentrum Phrenos

X

Nieuwsbrief Phrenos

Wil je op de hoogte blijven van nieuwe ontwikkelingen, webinars en trainingen? Meld je aan voor de nieuwsbrief

Back To Top